Detaylar

Kategori Çocuk Kitapları
Yayıncı Bilge Kültür Sanat
Liste Fiyatı 19.00
Format Kitap
Barkod 9786059521666
Yayın Tarihi 2020-01-17
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 160
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Kelile ve Dimne - Güzel Çocuklara Güzel Hikâyeler

Kelîle ve Dimne (özgün adıyla Pançatantra) öncelikle bir hikmet, edep ve ahlak kitabıdır. Eser, dünyanın birçok dillerine çevrilmiş; Mevlanâ Celaleddîn-i Rumî'den La Fontaine'e kadar birçok bilgeye ve onların çalışmalarına kaynaklık etmiştir. Fabl türünün şaheseri kabul edilen bu kitap için Nasrullah tercümesinde Kutsal kitaplardan sonra bundan daha faydalı kitap yazılmamıştır kaydı vardır.

Eserin aslı, sözlü kaynak ürünüdür ve başlangıcı III. yy'a uzanır. Yazılı kaynaklara (Pehlevî dilinde) 560'lı yıllardan sonra kazandırılan Kelîle ve Dimne, antik çağlardan günümüze uzanan tarihinde dünya çocuklarına miras bırakılan evrensel bir kaynaktır. Prof. Dr. Nimet Yıldırım'ın Farsça aslından tercüme ettiği eser, hikâyeci Recep Seyhan tarafından yayıma hazırlandı.

Çevrildiği her dilde yayımlanırken o dilin ve kültürün kimliğine büründürülen eser bizde de aynı yöntem izlenerek dilimizin ve kültürümüzün değerler manzumesine uyarlanmıştır. Bilge Kültür Sanat, bir dünya klasiği olan eseri uzun bir aradan sonra okurlarıyla buluşturuyor.

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Nimet Yıldırım
Yazar   : Beydaba

Satış

% 20
indirim
15.20
Liste Fiyatı : 19.00
Kazancınız : 3.80
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim