Detaylar

Kategori Türk Klasikleri
Yayıncı Bilge Kültür Sanat
Liste Fiyatı 68.00
Format Kitap
Barkod 9786054921843
Yayın Tarihi 2019-11-21
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 400
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 125 X 195

Muhadarat

Muhadarat, ilk Türk kadın romancı ve yazar Fatma Aliye Hanım'ın en önemli romanlarından biridir ve Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ?100 Temel Eser arasındadır.
Romanda evlilik konusunda gençlerin söz sahibi olması, üvey annenin çocuklar üzerindeki olumsuz etkisi, çocuk terbiyesi, yakın akrabaların konak hayatında yol açtığı sıkıntılar, eğitimli bir kadının olaylar üzerindeki etkisi üzerinde durulmaktadır. Eserde özellikle cariyelerin hayatı ve emeklilikleri hakkında özgün bilgiler vardır.
Zengin ve yaşlı Sâi Bey on yedi yaşındaki Câlibe Hanım'la evlenir. Üvey anne, Sâi Efendi'nin kızına ve oğluna iyi davranmaz. Hatta kızının nişanlısından ayrılması için çeşitli entrikalara dahi başvurur. Bunun üzerine Fâzıla bütün yaşadıklarından bıkar ve intihar etmeyi düşünür. Romanda yaşananlar İstanbul'da başlar, Beyrut'ta devam eder. Beyrut'ta yaşanan aşırı tesadüfler oldukça merak uyandırıcıdır.
?100 Temel Eser arasında yer alan Muhadarat bir kadın gözüyle ilk defa Osmanlı aile hayatına yer vermesi açısından önemli bir eserdir.

Emeği Geçenler

Yazar   : Fatma Aliye Hanım

Satış

% 20
indirim
54.40
Liste Fiyatı : 68.00
Kazancınız : 13.60
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim