Detaylar

Kategori İnceleme / Araştırma
Yayıncı Bilge Kültür Sanat
Liste Fiyatı 32.41
Format Kitap
Barkod 9786055506780
Yayın Tarihi 2012-01-26
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 816
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Mukaddime'den Muahhire'ye; Modern Dünya'nın, Ulus Devlet'in, Din'in ve Milliyetçiliklerin Ekonomi, Kültür ve Siyaset Atlası

Uzun süren insanlık serüveninin fark edilip anlaşılmasına derinden bir projeksiyon tutmak amacıyla tasarlanan bu kitabın macerası da en az sürecin kendisi kadar özgün bir seyir izledi. Ve nihayetinde hakikaten hemen herkes için elden düşürülemeyecek ve tedavülden kalkmayacak bir temel eserin ortaya çıktığı inancındayız.
Mutlulukla ve keyifle ve de tabii ki sabırla okunup bitirildiğinde -ne iyi yapmışım da bu kitabı almış ve okumuşum dedirtecek türden bir entelektüel zevk ve keşfin tanıkları arasına dâhil olmuş olmak bambaşka bir güven ve tatmin duygusuna doğru alıp götürebilecektir.
Devrimlerin ve evrimlerin anaforunda (inkılâp ve tekâmüllerin kıskacında) sarıp sarmalanan yaşlı dünyamızın yeni bir nefese ve okumaya gereksinimi çok açıktır. Hem Türkiye hem İslâm Dünyası ve hem de Doğu-Batı dünyası için kadimden gelen bir derin nehir akışının büyük okyanusla buluşması anının fotoğrafı çekilirken orada sizler de bulunuyorsunuz.
Hepimiz modern tarihe, öncesine ve sonrasına hüzün ve umut paralelinde yeni bir vizyonla ve hikmetle bakmaya var mıyız? Hadi öyleyse sizleri kitapla baş başa bırakalım

Emeği Geçenler

Yazar   : Mehmet Hişyar Korkusuz

Satış

% 20
indirim
25.93
Liste Fiyatı : 32.41
Kazancınız : 6.48
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.