Detaylar

Kategori Edebiyat - Roman
Yayıncı Bilge Kültür Sanat
Liste Fiyatı 58.00
Format Kitap
Barkod 9789758509676
Yayın Tarihi 2000-01-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 2.Baskı
Sayfa Sayısı 163
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 195

Müzik Şeytanı

İtalya´da Como Gölü kıyısında, sislerle kaplı bir villada, İtalyan bir soylu beyefendi, genç bir İngiliz tenoru eğiterek sahnelere hazırlamaktadır. Villadaki kısa birliktelikleri, içlerinden birinin vahşice öldürülmesi ötekisinin de ortadan kaybolmasıyla sona erer.

Ve sahneye, Kate Ross´un ünlü dedektif karakteri Julian Kestrel girer. Eskiden kapkaççılık yapan yardımcısı Dipper ile Avrupa turu yapan Julian Kestrel, bu cinayet olayı ile yakından ilgilenir. Şüpheliler arasında eşini aşığıyla terk etmiş bir kadın, İtalya´daki Avusturya yanlısı yetkililere tepki duyan liberal bir soylu, alaycı bir Fransız beyefendi ve Kestrel´in düşlerini de süsleyen güzel ve çekici bir kadın bulunmaktadır. Kestrel kendisini kısa bir sürede, Avusturya karşıtı gizli Carbonari ajanları ve onların karşısında duran Avusturya polislerinin arasında bulur. Fakat tüm bu anlaşılmaz olayların ortasında, yalnızca ´Orfeo´ olarak bilinen gizemli bir tenor bulunmaktadır. Orfeo gizli bir ajan mıydı? Gözüpek bir serüven tutkunu muydu? Yoksa kıskanç bir aşık mı?

Katil yeniden ortaya çıktığında, bu sorular ayrı bir önem kazanıyor. Ve Kestrel gerçeği ortaya çıkartmaya giriştiğinde, kendisini de bir sonraki kurbanın yerine koyuyor.

Kate Ross´un olağanüstü bir tarihi ve dedektif romanı yazarı olmasının nedeni, yazdığı dönemi çok iyi bilmesi ve hissedebilmesidir.
-Publishers Weekly-

Müzik Şeytanı, yazarın en iyi romanı! Dedektif romanı okurlarının aradığı her şey burada: romantik bir gizem, gerilim, baş döndürücü bir bilmece ve Julian Kestrel´de hayat bulan derinlikli bir dedektif karakteri.
-Sarah Smith-
(Arka Kapak)

Emeği Geçenler

Yazar   : Kate Ross
Çevirmen   : Ş. Burcu Güner

Satış

% 20
indirim
46.40
Liste Fiyatı : 58.00
Kazancınız : 11.60
 Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.