Detaylar

Kategori Edebiyat - Roman
Yayıncı Bilge Kültür Sanat
Liste Fiyatı 135.00
Format Kitap
Barkod 9786055715731
Yayın Tarihi 2010-02-01
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 544
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 21

Şarlman'ın İzinde

İçlerinde meşhur Gılgamış Destanının da bulunduğu Sümerlere ait ilk metinlerde sürekli olarak aralarında yaşayan uzun boylu, tanrısal insanlardan bahsedilmiştir. Sümerler bu insanlara Yaratıcılar adını vermişlerdir. İncilin bazı versiyonlarını da kapsayan Yahudilere ait eski yazılarda, tanrılar, melekler ve cennetin çocukları olarak tanımlanan Sümerli Yaratıcılara atıfta bulunulmuştur. Enochun Kitabı bu ilginç kişilerin, insanlara yeni şeyler öğretmek üzere dünyaya özel görevliler gönderdiğini anlatır. Enocha astronomiyi öğreten melek Uriel, bu Yaratıcılardan biri olarak betimlenmiştir. Enochun Kitabında aslında sekiz Yaratıcının adından söz edilir. Yaratıcıların sihir, kök kesme, takımyıldızlar, hava, jeoloji ve astronomi konularında uzman olduklarına inanılır. ()

Cotton Malone, federal hükümetteki bağlantılarını kullanarak, babasının ölümüyle sonuçlanan bir özel görevin detaylarını içeren çok gizli bir dosyayı görmek ister. Cotton, babasının 1971de bir denizaltıda öldüğünü bilir ama nerede ya da neden öldüğüne dair hiçbir bilgisi yoktur. Ne var ki o dosyayı isteyen tek kişi Cotton değildir. Dorothea Lindauer ve Christl Falk adındaki ikiz kardeşler de annelerinin vadettiği serveti alabilmek için Meloneun babasının kaptanı olduğu denizaltıda ölen babalarına ne olduğunu öğrenmek zorundadır. İkiz kardeşlerin elinde denizaltıyla ilgili çarpıcı gerçeklerin olduğu belgeler mevcuttur: Denizaltının gizli görevi yeryüzünün Bir Numaralı Uygarlığının varlığını kanıtlamaktır. Naziler Şarlmanın mezarında ele geçirilen şifreli ipuçlarından yola çıkarak 1938de Amerikalılar ise 1971de peşine düşmüştür bu uygarlığın. Önce Fransa, sonra Almanya, en sonunda da geçit vermez Antarktika buzullarına uzanacak bu tehlikeli maceranın hem insanoğlunun geleceğini hem de kendi varlığını derinden etkileyecek sonuçları olacaktır. Ama yıllardır gizli kalmış çarpıcı gerçeklerin gün yüzüne çıkmasını istemeyenler de vardır.
Steve Berryden, Naziler, gizli görevler, patlayan silahlar, çok gizli resmî belgelerle dolu nefes kesen bir macera daha. USA Today

İki kitaba yetecek araştırmayı bir araya getiren Berry bu kez kendini aşmış. Şarlmanın İzinde, şimdiye kadarki en iyi kitabı.
Library Journal

Emeği Geçenler

Yazar   : Steve Berry
Çevirmen   : Füsun Talay

Satış

% 20
indirim
108.00
Liste Fiyatı : 135.00
Kazancınız : 27.00
 Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim