Askıda Kitap Nedir?

Günden güne değişen dünya düzeninde bilgiye ulaşmak ve estetik algı kazanmak için gereken materyallere kavuşmak çok daha kolaylaştı. Çağın hızı yeni neslin farklı bir yaşam algısına sahip olmasını sağladı. Ancak bu durum ne yazık ki her bölge ve çocuk için geçerli değil. Kitaba ulaşma konusunda sıkıntı yaşayan, sosyal ya da maddi problemlerden dolayı en önemli çağlarında kitapla gereken ilişkiyi kuramamış gençlerin sanat, edebiyat ve bilim yerine tercih etmeye itildiği noktalar tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz için de endişe edici bir durum oluşturmakta.  Kitabın ruhu terbiye ettiği, kişiyi daha medeni, dingin bir birey hâline getirdiği ise hepimizin malumu. Akademik ve kültür yayıncılığında yirmi seneyi deviren Bilge Kültür Sanat yayınları, bugüne kadar çizmiş olduğu ciddi yayıncılık imajının da etkisiyle ülkenin çeşitli bölgelerinden ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki okullardan destek mailleri almakta. Bugüne kadar hiç geri çevirmediğimiz bu talepleri ismimizdeki "Kültür ve Sanat" kavramlarına uygun olarak değerli okurlarımızla birlikte karşılamak istedik. Bu "kültür" hareketini özellikle bu toprağın tertemiz çocuklarına "Sanat" ulaştırmak için başlatıyoruz. Bu kültür hareketine bir kitabı askıda bırakarak destek olabilirsiniz.


Askıya Nasıl Kitap Bırakabilirim?

Web sitemizde yer alan sepet simgesine tıkladığınızda "askıda kitap" seçeneği karşınıza çıkacaktır. Bu iyilik hareketine katılmak için askıya kitap koyma bedelini 10 Türk Lirası gibi sembolik bir rakam olarak belirledik. İstediğiniz kadar kitabı askıya bırakabileceksiniz. 

Askıda Kitap Süreci Nasıl İşliyor?

Bilge Kültür Sanat yayınları olarak Anadolu'nun çeşitli bölgelerinden iletişim kurduğumuz bir okul havuzu oluşturduk. Zaman zaman sosyal medya hesaplarımız üzerinden de ilan edeceğimiz, okulların izni dahilinde kütüphanelerin durumunu gösterebileceğiz. Okurumuzla bugüne dek kurduğumuz güven bağımız bizim için her şeyden daha önemli. Okullar için kitap hedefi belirlenecek. Bu hedefe ulaşmak için kaç kitap kaldığı güncel olarak yazılacak. Katkıda bulunan okurlarımızın mail adreslerine kolilerin fotoğrafı, kitap listesi ve kargo takip numarası gönderilecektir.  

NOT: Ödeme işlemlerinde yaşanılan problemleri(para çekimi, onaylanma vs.) ekran görüntüsü alıp bize mail yoluyla ulaştırırsanız daha askıya kitap bırakma eylemeniz daha sağlıklı olur. Tamamlanan proje: Batman Gercüş ilçesi Tepecik köyü Ortaokulu 

Devam eden proje: Muş Fen Lisesi

Askıya Bırakılan Kitap: 50

Hedef: 150